1998 yılında E-B Grup şirketler bünyesinde yüksek IT teknolojilerine dayalı kurumsal çözümlerin satış ve pazarlamasını ülkemizin önde gelen iş ortakları ile birlikte müşterilerine sunmak amacı ile kurulmuştur.
 
Genel faaliyet konuları arasında, tarama teknolojileri, görüntü, belge işleme ürün ve teknolojileri, biyometrik tabanlı güvenlik sistemleri, özel depolama ürünleri ve yönetim yazılımlarının yanı sıra ayrıca mobil teknolojiler ile kurumsal merkezi ve dağıtık doküman işleme platformu ürünleri bulunmaktadır.
 
ETB, Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek biyometri ve tarama çözümlerinde öncülük yapmaktadır. Müşterilerine, uzman kadrosuyla yüksek teknoloji ürün ve yazılımları kullanarak çözüm geliştirmektedir. Yaratıcı ve yenilikçi çözümler üreterek herbir müşterisinin kendi sektöründe farklılaşmasını sağlamaktadır.
 
Fujitsu doküman tarayıcı çözümlerinde Türkiye ve Avrasya’nın temsilcisi ve Türkiye’nin Pazar lideridir. Buna ek olarak biyometri alanında Fujitsu, Futronic, Digital Persona, Crossmatch, Dermolog, PCS ve Softex markalarının ürün ve çözümlerinin temsilciliklerini yapmaktadır.
 
Kısaca ETB, bir kuruma giren ve oranları %80 ‘leri bulan Yapısal Olmayan Data’ların (Unstructured Data) yönetimi konusunda her türlü özel donanım, yazılım ve çözümlerin temsilciliğini ve pazarlamasını yürütmektedir. Müşterilerine ülkemizin önde gelen sistem entegratör ve çözüm firmaları aracılığı ile uluşan ETB, kendi sektöründe %50’nin üzerinde bir pazar payına sahiptir.